Obraz tytułu

Postępowanie powypadkowe

„Wypadki chodzą po ludziach”, zdarzają się w miejscach, gdzie są przestrzegane zasady BHP i zdarzają się pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności i licznych szkoleń. Procedura postępowania, gdy pracownik ulegnie wypadkowi w pracy wydaje się być prosta – w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsce wypadku, następnie powołuje się zespół powypadkowy, który dokonuje oględzin miejsca wypadku, przesłuchuje poszkodowanego i świadków wypadku, stwierdza uraz, na podstawie zebranych informacji sporządza protokół i na koniec wypełnia Rejestr Wypadków przy pracy oraz sporządza Statystyczną Kartę Wypadku. W praktyce okazuje się, że nic proste nie jest – podczas postępowania powypadkowego popełnianych jest wiele błędów, a niektóre z nich są dla pracodawcy bardzo kosztowne.

 

Poprawne postępowanie

 

Najczęściej spotykane błędy tj. nieprawidłowa kwalifikacja zdarzenia, bardzo ogólne zbadanie i przedstawienie sprawy, brak wymaganych załączników, brak zachowanych terminów można wyeliminować dzięki szkoleniom w zakresie postępowanie powypadkowe Łódź. Podczas szkolenia  przeprowadzanego przez naszych specjalistów każdy reprezentant pracowników pełniący funkcję zespołu powypadkowego, przedstawiciel służby bhp i kadra kierownicza zdobywa wiedzę m.in. na temat tego czym są wypadki, jakie są najczęstsze przyczyny, jak je prawidłowo kwalifikować i jak poprawnie przygotować niezbędną dokumentację. Pewność, że w przedsiębiorstwie jest przeszkolony zespół, który będzie wiedział jak zachować się w tej mało komfortowej sytuacji, który przeprowadzi poprawnie procedurę od początku do końca to pewność i spokój pracodawcy. Nie tylko ze względu na grożące konsekwencje.

 

Zyskaj spokój i pewność z Ergonomicą!

Szkolenia z zakresu procedur powypadkowych

Nasze inne oferty

Bezpieczeństwo pracy

Masz wątpliwości czy stan bhp w twojej firmie jest na odpowiednim poziomie? Świetnie trafiłeś, zapoznaj się z naszą ofertą.

Zobacz
Ergonomia pracy

Audyty, szkolenia, doradztwo – tworzymy wygodne i bezpieczne warunki pracy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy.

Zobacz
Przeglądy bhp

Regularne realizowane przeglądy bhp są najważniejszym elementem zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.

Zobacz
Szkolenia otwarte

Organizujemy szkolenia wstępne i okresowe oraz szkolenia tematyczne z zakresu bhp.

Zobacz
Szkolenia zamknięte

Organizujemy szkolenia wstępne i okresowe oraz szkolenia tematyczne z zakresu bhp.

Zobacz
Pierwsza pomoc

Przeprowadzamy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kładziemy największy nacisk na praktyczną umiejętność udzielania pomocy poszkodowanemu.

Zobacz
Pomiary oświetlenia

Wykonujemy pomiary oświetlenia dla przedsiębiorstw, szkół, przedszkoli i innych instytucji publicznych.

Zobacz
Przeglądy regałów

Usługi bhp i szkolenia bhp to nie wszystko - sprawdź czym jeszcze się zajmujemy.

Zobacz
Kadry i prawo pracy

Zagadnienia dotyczące kadr i prawa pracy dotyczą każdego pracodawcy. Właściwe działania w tym obszarze gwarantują pracodawcy bezpieczeństwo podczas kontroli inspektorów.

Zobacz