Obraz tytułu

Pierwsza pomoc

Przeprowadzamy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kładziemy największy nacisk na praktyczną umiejętność udzielania pomocy poszkodowanemu.

Oferty szkoleń

Oferujemy przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tematyka szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

Ocena bezpieczeństwa i ocena stanu poszkodowanego

Zastosowanie defibrylatora (AED)

Wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO)

Pozycja bezpieczna

Zasady wzywania pomocy

Postępowanie w przypadku: zawału, wstrząsu, udaru mózgu, oparzeń, ataku epilepsji, zadławienia, omdlenia, zatrucia

Nasze szkolenia

Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów, z położeniem bardzo dużego nacisku na aspekty praktyczne. Nasi trenerzy są dyplomowanymi instruktorami pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas szkoleń wykorzystywane są pomoce dydaktyczne (np. fantom, defibrylator, zestawy pozorowania ran). Szkolenia prowadzone są zarówno w naszych salach szkoleniowych, jak i na terenie zakładu pracy klienta.

Oferowane przez nas szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej idealnie wpisują się w wymagania Kodeksu pracy dotyczące obowiązku wyznaczenia na terenie zakładu pracy osób odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy. Art. 2091 §1 i 2 Kodeksu pracy mówi, że pracodawca obowiązany jest m.in. wyznaczyć osoby do udzielania pierwszej pomocy. Ich ilość oraz ich szkolenie dostosowuje się do rodzaju i poziomu występujących zagrożeń.

Obowiązek udzielania pierwszej pomocy

§1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Kurs i szkolenia z pierwszej pomocy Łódź i okolice

Podstawy pierwszej pomocy powinien znać każdy z nas. W krytycznej sytuacji liczy się jednak nie tyle znajomość teorii, co szybkie i skuteczne działanie. Wystarczy kilka podstawowych czynności, by uratować zdrowie, a nawet życie poszkodowanej osoby. Pierwszej pomocy mogą uczyć się wszyscy – zarówno najmłodsi, jak i starsi.

 

Przepisy prawne jasno określają obowiązki w sytuacji zagrożenia życia, jednak w trudnych chwilach łatwo stracić głowę. Praktyczne ćwiczenie i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy sprawia, że w krytycznym momencie nie panikujemy. Warto zainwestować w szkolenia, które stawiają przede wszystkim na część praktyczną.

 

Jeśli interesuje Cię profesjonalny kurs pierwszej pomocy, Łódź to miejsce w którym chciałbyś odbyć szkolenie – firma Ergonomica to najlepszy wybór. Nasza firma oferuje profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy; Łódź może skorzystać z najlepszej dostępnej oferty.

 

Chcesz zorganizować dla swoich pracowników kurs, którego tematem jest pierwsza pomoc? Łódź i nasza firma zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Nasze inne oferty

Bezpieczeństwo pracy

Masz wątpliwości czy stan bhp w twojej firmie jest na odpowiednim poziomie? Świetnie trafiłeś, zapoznaj się z naszą ofertą.

Zobacz
Ergonomia pracy

Audyty, szkolenia, doradztwo – tworzymy wygodne i bezpieczne warunki pracy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy.

Zobacz
Przeglądy bhp

Regularne realizowane przeglądy bhp są najważniejszym elementem zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.

Zobacz
Szkolenia otwarte

Organizujemy szkolenia wstępne i okresowe oraz szkolenia tematyczne z zakresu bhp.

Zobacz
Szkolenia zamknięte

Organizujemy szkolenia wstępne i okresowe oraz szkolenia tematyczne z zakresu bhp.

Zobacz
Pierwsza pomoc

Przeprowadzamy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kładziemy największy nacisk na praktyczną umiejętność udzielania pomocy poszkodowanemu.

Zobacz
Pomiary oświetlenia

Wykonujemy pomiary oświetlenia dla przedsiębiorstw, szkół, przedszkoli i innych instytucji publicznych.

Zobacz
Przeglądy regałów

Usługi bhp i szkolenia bhp to nie wszystko - sprawdź czym jeszcze się zajmujemy.

Zobacz
Kadry i prawo pracy

Zagadnienia dotyczące kadr i prawa pracy dotyczą każdego pracodawcy. Właściwe działania w tym obszarze gwarantują pracodawcy bezpieczeństwo podczas kontroli inspektorów.

Zobacz